FKD B - Dražovice B 4:1

FKD B  -  Dražovice B  4 : 1 ( 1 : 1 )

branky:  Dušan Švanda, Jan Bula, Radek Novotný, Miroslav Jiříček

sestava:  Polášek - Matula, Jelínek P., Slezák D., Raška - Rogožan (46. Bula), Hrubša, Pytela (54. Novotný), Böhm - Jelínek M. (73. Jiříček), Švanda

V neděli 11. září v 10,30 ukončil náš tým FKD B čtyřzápasovou sérii utkání na domácím hřišti zápasem s týmem Dražovice B, který sestoupil v minulé sezóně z okresního přeboru. A hlavně v počáteční fázi zápasu byla kvalita soupeře znát. Z naší strany stojí za zmínku v 19. min únik Filipa Rogožana po pravé straně, zakončený prudkou střelou k tyči, kterou gólman hostí vyrazil na roh. V prvních 20. min utkání měli hosté více ze hry a svou mírnou převahu zakončili ve 22. min vedoucí brankou. Pak jako by to znamenalo budíček pro tým domácích se změnil obraz hry. Zatlačili jsme hosty do defenzívy a přišly velké šance Filipa Rogožana a Michala Jelínka, které jsme ve 26., ve 32. ani ve 40. min nevyužili. Pak to vzal do ruky zkušený veterán Dušan Švanda a ve 42. min s rozvahou a přehledem prostřelil ležícího gólmana i obranu hostů a stanovil skóre prvního poločasu na 1 : 1. Do druhé půle nastoupil na levého beka Honza Bula. Vystřídal unaveného Filipa Rogožana. Utkání se stále více vyvíjelo v naší režii. Ve 46. min vyrazil brankář hostí na roh pěknou střelu Mirka Rašky. V 50. min soupeř naposledy zahrozil a nastřelil břevno. V 54. min střídal pro zranění Radek Pytela. Na hřiště nastoupil Radek Novotný. V 64. min jsme se zásluhou Honzy Buly ujali konečně vedení 2 : 1 po nádherné střele ze střední vzdálenosti do šibenice. V 75. min měl velkou šanci Olda Böhm. neproměnil, soupeřův gólman vyrazil na roh a z rohu hlavou zvýšil na 3 : 1 Radek Novotný. V 78. min zvýšil Mira Jiříček na 4 : 1 přízemní střelou levačkou ze střední vzdálenosti. Do konce zápasu již bylo pánem na hřišti domácí mužstvo a stav 4 : 1 se již nezměnil.