FKD : Lysovice     4 : 1     (3:0)

Branky : Ambroz, Kroutilík, Petlach, Janovský

Žlutá karta : 70‘ Derka

Sestava : Hrušák – Klimek,P.Jelínek,Gottvald,Derka – Petřek (80‘ Kučera), Ambroz, Kroutilík, Janovský ( 64‘ Strnad) – Petlach ( 67‘ Rogožan), Lukeštík

Prvního září se nešlo výjimečně do školy, ale na fotbalový zápas do Drnovic, kam přijely Lysovice, které v předchozím kole šokovaly výhrou nad rezervou Vyškova. Hned od úvodní minuty jsme byli aktivnější a tak nebylo divu, že již v 5 minutě se měnilo skóre. To vystřelil zpoza velkého vápna Ambroz, kterému míč přiťukl Derka, a bylo to 1:0. Jeho střela k tyči byla hodně přesná. Tato branka nás uklidnila a již v 7 minutě našel centrem Petřek Janovského, ale jeho hlavičku hostující brankář vyrazil. Na chvíli jsme vypadli z tempa abylo vidět i několik závarů u naší branky. V 18 minutě poslal další střílenou nahrávku do vápna hostů Petřek a Kroutilíkovi chyběli jen centimetry, aby míč dopravil do branky. Ve 22 minutě jsme rozehráli trestný kop a Petlach přiťukl Petřekovi, který našel před brankou Kroutilíka a ten ve skluzu zvýšil naše vedení. Ve 29 minutě bylo ještě lépe. Ambroz našel na vápně Petlacha a jeho tečovaná střela skončila v síti hostujícího brankáře. Poté hra upadla do podprůměru a bylo k vidění hodně nepřesností. V úvodu druhé půle jsme převzali iniciativu. V 57 minutě jsme zahrávali roh, ale Gottvald v dobré příležitosti minul. V 58 minutě vytáhl  Ambrozovu střelu směřující pod břevno hostující brankář Plhal. V 67 minutě však nestačil na průnik Janovského do vápna, kterého vyslal Lukeštík a my vedli 4:0. Janovský totiž chytře míč uklidil do branky, když hostující Plhal čekal nahrávku.  Utkání jsme měli celkem pod kontrolou a z naší letargie nás vystrašila hlavička hostujícího hráče, kterou skvěle zlikvidoval brankář Hrušák. V 87 minutě přišla rozborka hostující obrany, kdy Kučera uvolnil Rogožana a ten sám před brankářem trefil břevno.  Když už se zdálo, že zápas zvládneme s nulou, přišel roh hostů a s ním i branka v 90 minutě zápasu. I tak jsme zvládli začátek školního roku na výbornou a získali další tři body.