branky:

Zbyněk Zbořil 2, Oldřich Böhm

sestava:

Brtníček M. - Jiříček, Bula, Polišenský, Jelínek O. - Böhm, Hrubša ( 66. Sýkora ), Kollár, Hynšt ( 57. Raška ) - Zbořil Z., Jelínek M.

V sobotu 25. září v 16,00 hod bylo na hřišti v Lysovicích sehráno mistrovské utkání Lysovice B - FKD B. Utkání mělo velmi zajímavý podtext, protože z výše uvedené drnovické sestavy hrávali v dresu Lysovic v době, kdy se v Drnovicích hrála liga a posléze vůbec nic, tito hráči - Jiříček, Polišenský, Böhm, Sýkora, Hynšt a někteří další, kteří nebyli kvůli zranění nebo časovému zaneprázdnění v nominaci na toto utkání. Předností domácích bylo mládí a dravost. Naší předností byla větší zkušenost a fotbalovost. Od první minuty se hrál oboustranně dobrý fotbal. Domácí si vytvořili několik střeleckých příležitostí, které bravurně zlikvidoval Marian Brtníček. Nám hrála velmi dobře střední záloha ve složení Štefan Hrubša a Laďa Kollár. A střelecky se opět probudil Zbyňa Zbořil. Běhal jako zamlada a vstřelil dvě krásné branky. První ve 21. min. Střelou z hranice pokutového území vymetl pavučinu v šibenici po levé ruce soupeřova gólmana. Ve 29. min přidal druhou branku a vypadalo to na jednoduchou záležitost pro FKD. Domací se ale vzpamatovali a ve 36. min snížili na 1 : 2. Do konce poločasu jsme již udrželi těsné vedení. Ve druhé půli nás domácí zatlačili do defenzívy. Jejich střely však končily vedle nebo v náručí Mařky Brtníčka. My jsme si vytvářeli příležitosti z rychlých brejků. Především po příchodu Petra Sýkory jsme měli několik nadějných protiútoků, ale zbrklostí při realizaci finální nahrávky jsme z nich branku nevstřelili. V 57. min pro vyčerpání střídal Laďa Hynšt. V 66. min pro zranění lýtka Štefan Hrubša. Rozhodující okamžiky zápasu přišly v poslední desetiminutovce. Po krásné kombinaci Kollár Zbořil Böhm se posledně jmenovaný dostal sám před brankáře. Provedl mu zasekávačku, pak druhou, pak ještě obránci a pak z toho byl rohový kop. Oldu Böhma to ale pěkně nažhavilo a dvě minuty nato si v podobné pozici spravil chuť. Tentokrát volil rychlé zakončení obloučkem přes padajícího brankáře Lysovic a bylo definitivně rozhodnuto. Lysovice B - FKD B 1 : 3. Našim věrným fanouškům posíláme tento výsledek jako omluvenku za naši prohru a především výkon v Habrovanech.