branky:

19. Petr Sýkora, 71. Radek Pytela

sestava:

Brtníček D.  - Raška, Zbořil V., Polišenský (46. Jelínek Petr), Matula - Böhm, Švanda, Hrubša, Rogožan F. (12. Sýkora) - Pytela R., Jelínek M.

Jarní část sezóny zahájil tým FKD B na hřišti v Moravských Málkovicích. Od začátku zápasu jsme byli fotbalovější, vytvářeli jsme si příležitosti po kombinačních akcích. Ve 13. min si obnovil zranění kotníku Filip Rogožan. Michal Jelínek se posunul místo něj na pravou zálohu a do útoku naskočil Petr Sýkora. Ten také v 19. min vstřelil úvodní branku utkání. Několik dalších šancí v průběhu první půle trestuhodně zahodil. Do druhé půle jsme nastoupili s cílem pojistit vedení. Bohužel útočné duo a především Petr Sýkora nedokázal stejně jako v první půli proměnit několik vyložených příležitostí. V 54. min se soupeř dostal do své jediné vyložené šance v průběhu zápasu, kterou naštěstí nevyužil. V 59. min nastřelil Radek Pytela tyč střelou z hranice pokutového území. V 63. min nastřelil Dušan Švanda břevno z přímého kopu asi z 20 m vzdálenosti. V 72. min jsme konečně využili jednu ze svých mnoha šancí. Radek Pytela po sólovém nájezdu na gólmana zvýšil na 2 : 0 ve prospěch FKD. I nadále jsme neproměňovali vyložené příležitosti a přišel trest. V 84. min jsme po hrubce v obraně faulovali domácího útočníka a domácí zahrávali pokutový kop. První střelu Dan Brtníček vystihl a vyrazil, bohužel k dorážce se dříve dostali domácí a snížili na 1 : 2. To byl také konečný výsledek utkání. Bylo příjemné vidět kolik drnovických fandů se na první jarní zápas FKD  přijelo do Moravských Málkovic podívat.