Švábenice B - FKD 3:2

1.6. Švábenice B   -   Drnovice    3:2

Sestava:  Jelínek O. – Matula, Farkaš, Slezák D., Lecián – Jelínek M., Švanda, Bohm, SlezákM. -  Zbořil Z, Rogožan

Branky:  Slezák D., Jelínek M.

Do Švábenic přijely Drnovice bez zraněného brankaře Brtníčka a bez nemocného Pytely. Při absenci druhého gólmana se musel do branky postavit někdo z pole. Tuto nelehkou a odpovědnou úlohu vzal na sebe trenér Olda Jelínek. Domácí připravili obranou vyčkávací taktiku, která se jim vyplatila na 100%. Nejdůležitějším úkolem bylo uhlídat naše útočníky a podle toho taky vypadal obraz hry. Náš brankář Olin se mohl poprvé předvést až ve 28. minutě. Ovšem o pět minut později zahrávaly Švábenice svůj první rohový kop, po kterém jsme si uklidili míč do vlastní branky. O poločase do kabin sotva dokulhal Rogožan. Po přestávce se však vrátil a  pokračoval ve hře. Ovšem domácí se urvali hned v první minutě a pojistili svoje vedení na 2:0. V 69. minutě snížil David Slezák, ale za chvíli skórovali opět domácí. To už  Drnovice začaly tlačit v touze alespoň vyrovnat. Po souhře bratrů Slezáků padl zcela regulérní gól, který ovšem nebyl uznán. Minutu před koncem se ještě trefil Michal Jelínek. To bylo ale všechno a tak Drnovice podruhé v sezóně ztratily body.

O. Jelínek ( trenér ): "Nerad prohrávám, ale když je soupeř lepší, musí se vítězi poblahopřát a z prohry poučit. Jenže Švábenice lepší nebyly,  i když jsme připomínali lazaret. Na druhou stranu se hraje na góly a těch dal soupeř víc a utkání zvládl velmi dobře takticky. Obdržené branky byly po našich hrubých chybách, připočítám-li neproměněné šance a špatně zahrané trestné kopy,tak bodovat jsme si nezasloužili."