Pustiměř - FKD A 1:6

Pustiměř : FKD     1 : 6     ( 0:1 )
Branky : Forró, Petřek, Kabele, Kroutilík, Strnad, Lukeštík
Sestava: Hrušák – Forró,P.Jelínek,Gottvald,Ignačák – Petřek,Ambroz, Kroutilík (79´Klimek), Strnad – Kabele (88´Jančík), Petlach (46Ĺukeštík)
     Poslední mistrovské vystoupení v roce 2014 jsme absolvovali v Pustiměři, kde jsme sehráli první jarní kolo. Začali jsme pěkně zostra. Hned v 1 minutě zahrával Ambroz roh, který posadil míč na hlavu Pavla Jelínka, ale míč směřující do branky zlikvidoval domácí brankář Uhlíř. Tato šance nás „posadila“ do pohody, kterou jsme završili brankou v 10 minutě. Po rozehraném trestném kopu se krásně hlavou trefil Daniel Forró. Ovšem tato branka nakopla domácí. Mezi 12 a 14 minutou se dostali do dvou brankových šancí. Zvláště ta druhá byla gólová, ale míč směřoval nad naší branku. Po této situaci jsme se přece jen vrátili do hry. Na hřišti se hrál poměrně vyrovnaný fotbal, ze kterého vybočilo sólo Michala Petřeka, který si to namířil středem přes všechny obránce, obelstil i brankáře Uhlíře, ale jeho střela skončila na tyči. Parádní moment. Úvod druhé části hry to byla paráda. Neuplynulo ani 30 vteřin, kdy Ambroz vysunul křižní nahrávkou Petřeka, který se řítil sám na Uhlíře a míč poslal podél něho do sítě, stav 0:2. Ve 49 minutě se dostal do obrovské šance Lukeštík, ale nedal. V 52 minutě v další šanci Forró, ale naložil s ní obdobně. Ovšem v 54 minutě se zjevilo hned duo našich hráčů před Uhlířem, Strnad sklepl Kábelemu a ten neměl problém trefit prázdnou branku. V 57 minutě sehrají domácí skvostně výpad dvojice hráčů na našeho jednoho beka a ex drnovický Michal Jelínek snižuje na 1:3. Naštěstí reagujeme pružně. Ihned vracíme hru pod naší kontrolu. Naše převaha je zúročena v poslední čtvrthodince. V 70 minutě skóruje hlavou Kroutilík po rohu Ambroze.  V 75 minutě si krásně na velké vápno naběhne Strnad a trefuje se k tyči, stav 1:5. V 81 minutě jde sám na Uhlíře Lukeštík a je to 1:6. Chvíli poté opět Lukeštík, ale tentokráte Uhlíře nepřekonává. V 88 minutě je ve velké šanci Forró, ale opět Uhlíř chytá. Zápas jsme zvládli dobře. Zvláště druhá půle byla skvělá. Všichni hráči bojovali a dřeli. Snad pomohl i mlčící trenér a my se, alespoň částečně rehabilitovali za špatné podzimní výkony.