Lysovice : FKD     1 : 3    (1:1)

Branky : Ambroz 2, Petlach
ŽK : Kroutilík, Petlach

Sestava . Hrušák – Forró,P.Jelínek,Gottvald,Ignačák-Chubirka (46´Petřek),Ambroz,Kroutilík,Kučera (74ˇNěmec) – Petlach (60´Strnad),Kábele
   V sobotní odpoledne jsme zamířili do nedalekých Lysovic s cílem odskočit od spodních vod tabulky. Před zápasem přibyl ke zraněnému Janovskému, pracovně zaneprázdněným Matouškovi, a Klimkovi i zraněný Měřínský. Domácí na tom bylo o mnoho hůře, neboť nastoupili jen v deseti lidech. Možná pod dojmem početní převahy jsme podali, v první části hry, mdlý a bezkrevný výkon. V úvodu zápasu jsme měli sice náznak šancí, ale to bylo na dlouhou dobu vše. Nejprve ve 2 minutě hlavičkuje Kábele do rukou brankáře Kostelky. Poté ve 3 minutě střílí na branku Ignačák, ale bez většího efektu. V 9 minutě poprvé zahrozil domácí Martínek, který pronikl naší obranou, udělal kličku Hrušákovi, ale prázdnou branku netrefil. V 11 minutě opět prošel naší obranou Martínek, ale střílí nepřesně. V 15 minutě jsme potrestáni za naší pasivitu. Patrik Neděla hodil dlouhý aut do našeho vápna, míč propadl k Foldynovi a ten se nemýlil, 1:0. Ve 21 minutě se dostává Kábele do vápna domácích a z velkého úhlu střílí vedle, místo, aby nahrál lépe postaveným spoluhráčům. Ve 23 minutě opět proniká do vápna Martínek a je faulován. Sudí neváhá a píská penaltu. K ní se staví domácí Staněk a jeho střela se nevtěsnala mezi tři tyče. O tři minuty později je srovnáno. Kučera posouvá centr Forró do vápna, kde je zcela osamocený Petlach a střelou k tyči srovnává. Ve 36 minutě vyráží Kostelka střelu Kábeleho. V posledních 5 minutách první půle ještě zaznamenáváme střelu Kučery a hlavičku Daniela Forró, ale bez většího efektu. Hra nestojí za nic. Domácí byli aktivnější a důraznější. Hra byla hodně rozkouskovaná zbytečnými debatami. Do druhé půle nastoupil Petřek místo Chubirky. Téměř 15 minut druhé části hry se prodiskutovalo a prohádalo. Od 60 minuty se přece jen začíná hrát fotbal. Naše hra začíná být aktivnější a hrajeme převážně na polovině domácích. Ovšem první vážnější střela přichází z kopačky Staňka v 66 minutě z trestného kopu. Hrušák je, ale pozorný. Naše převaha se postupně zvyšuje. Petřekovu hlavičku skvěle chytá Kostelka. V 78 minutě se trefuje Gottvald, ale stojí v ofsajdu. V 84 minutě přichází nádherný okamžik. K trestnému kopu ze vzdálenosti téměř 25 metrů se staví Ambroz a nádherně trefuje šibenici. Brankář Kostelka marně plachtí vzduchem. V hektickém závěru se řítí tři naši hráči na Kostelku. Míč vede Ambroz a posílá ho podél vyběhnutého brankáře domácích do sítě. Poté lze slyšet emoce domácích vrcholící nadávkami na naší adresu. Co dodat? Zápas to pohledný nebyl. Hra byla rozkouskovaná a narušena zbytečnými diskusemi se vším a se všemi. Nicméně tři body jsme vydolovali.