KOMOŘANY - FKD 4:4

Komořany : FKD       4 : 4     (1:3)

Branky : Ambroz  2, Lukeštík, Petlach

Sestava : Hrušák – Klimek,P.Jelínek,Gottvald,Kučera – Petřek,Ambroz,Ignačák,Janovský (46‘ Forró) – Petlach (70‘ Strnad), Lukeštík

V Komořanech jsme začali jako z partesu. Domácí sice na nás vyrukovali s tvrdou a místy až zákeřnou hrou, ale tu jsme eliminovali kombinačním pojetím. Do 7 minuty jsme si vytvořili dvě slibné šance, ale bez efektu. Na konci 7 minuty zůstal osamocený ve vápně Lukeštík a ten míč lehce nesměřoval kolem bezmocného brankáře do sítě. V 10 minutě se poprvé dostali do šance domácí, ale Hrušák nebezpečnou střelu vyrazil. V 17 minutě jsme předvedli akci jako z fotbalové učebnice. Ambroz posunul míč na Petřeka, který ho zatáhl po lajně a před brankou našel nabíhajícího Petlacha, který míč lehce posunul do sítě. Vedeme 2:0. Jenomže o minutu později ztrácíme míč, který jsme měli jasně pod kontrolou, a domácí hráč se do něj opřel za hranicí šestnáctky a z tečí našeho hráče skončil v síti. Tato branka nás natolik vykolejila, že domácí mohli rychle srovnat, ale i jít do vedení. V krátkém časovém úseku se dvakráte na zadní tyči zjevil domácí hráč, ale dvakráte nestačil zakončit. Tyto hluché minuty vynahradila střelecká paráda Ambroze, který ve 32 minutě napřáhl zpoza šestnáctky a vymetl šibenici. Vedeme 3:1. Tato branka nás uklidnila a závěr půle máme plně pod kontrolou. Ve 40 minutě vidíme likvidační zákrok domácího hráče na Janovského, pro kterého zápas končí.  V poslední minutě zůstal osamocený Lukeštík v brankovišti, ale místo střely z první volil kličku obránci a následnou střelu brankář domácích vyrazil. Úvod druhé půle to bylo jako z pohádky a spící princezně. Tak působil náš výkon. Ve 48 minutě jsme zaspali a nechal na levé části brankoviště volného hráče Komořan, ten míč zasekl a vystřelil. Do střely mu padl Klimek a přes něj míč putoval na malé vápno, kde došlo ke „šprajcu“ našeho hráče s hráčem domácích a odražený míč obloučkem doputoval do sítě. V 51 minutě jsme nereagovali na přetažený míč a osamocený hráč prostřelil Hrušáka. Stav 3:3. Jsme na ručník. Domácí jasně ovládají hru. V 60 minutě Hrušák reflexivně vykopl míč. V 62  minutě končí přímý kop domácích na břevně a odražený míč opět vyráží Hrušák. Až poté se hra trochu uklidňuje. V 72 minutě si domácí sráží centrovaný míč na břevno. V 76 minutě se opět blýskl zákrokem Hrušák. V 77 minutě zakončujeme rychlé přečíslení 3 na 1 střelou Ambroze, kterou brankář domácích vyráží na roh. Z následného rohu střílí Klimek a trefuje obránce. Na konci 77 minuty napřáhne Ambroz zpoza šestnáctky a trefuje se parádně k tyči. Vedeme 4:3. V 81 minutě nedosáhne Strnad na nahrávku Kučery, kdy byl sám před brankářem. V 90 minutě zbytečně ztrácíme míč na půlící čáře a před vápnem řešíme situaci faulem. Trestným kopem domácí propálí zeď a je srovnáno. Remíza je naprosto spravedlivá a naše mužstvo se musí nad sebou zcela jistě zamyslet.