12.6. FKD B - DĚDICE A 4:1

FKD B - Dědice 4 : 1 ( 3 : 0 )

branky: Dušan Švanda 2, Michal Jelínek, Petr Matula

sestava: Brtníček - Matula (81. Hynšt), Polišenský, Bula, Zbořil V. - Böhm, Pytela, Hrubša, Raška (68. Rogožan R.) - Švanda, Jelínek M. (74. Farkaš).

12. června 2011 se hrálo na fotbalovém stadionu v Drnovicích utkání mezi domácím týmem FKD B a hosty z Dědic, které rozhodlo o vítězi Okresní soutěže III. třídy skupiny A OFS Vyškov. Hosté z Dědic v případě vítězství mohli postupovat do okresního přeboru a s tímto cílem do Drnovic také přijeli. Průběh utkání ale rozhodl o tom, že vítězem letošního ročníku OS III. třídy, sk. A je již bez ohledu na výsledek posledního utkání v Ježkovicích tým FKD B. Od počátku hrál náš tým kombinační nátlakový fotbal. Soupeř sice na začátku zahrozil, ale jejich příležitost zmařil gólman Dan Brtníček. Ve 12. min vstřelil naši první branku Michal Jelínek. Pak jsme několik nadějných příležitostí nevyužili. Ve 27. min zvýšil na 2 : 0 Dušan Švanda. Ve 32. min mohli hosté snížit. Po střele neudržel míč náš gólman a před dobíhajícím útočníkem odkopl do zámezí míč Vlastik Polišenský. Když se zdálo, že odejdeme do kabin za stavu 2 : 0, poslal Olda Böhm do brejku nádhernou přihrávkou Petra Matulu a ten zvýšil ve 44. min na 3 : 0. Ke druhé půli jsme přistoupili zodpovědně. Nechtěli jsme připustit žádné drama. Soupeř si vytvořil v prvních 15 minutách převahu, ale vytěžil z ní jen několik rohových kopů. Také pěkně přitvrdil. Nejvíc to ve středu hřiště pocítil Štefan Hrubša, kterého hráči Dědic několikrát tvrdě faulovali. Když se zdálo, že se hra vyrovnala a soupeř ztratil dech, přece jen se mu po akci, kdy se zdálo že míč již skončí v zámezí, podařilo snížit na 3 : 1. Pokus o zdramatizování utkání definitivně ukončil v 82. min Dušan Švanda, který si profesorsky nachystal míč na velkém vápně a technickou střelou k tyči zavěsil a zvýšil na 4 : 1. Je třeba vyzvednout tradičně bojovný výkon Radka Kemy Pytely, který ve střední záloze naběhal kilometry a celé obrany v čele s gólmanem, která až na jednu chybu soupeře do ničeho vážnějšího nepustila.